Top

Kent Yapı Vidanjor

Foseptik Kuyu Temizleme

Foseptik Kuyu Temizleme

Genel anlamda kanalizasyon hattı bulunmayan yerlerde foseptik koyular yer alır. Kanalizasyon hattı bulunmayan bu bölgelerde foseptik kuyular sayesinde atık sular birikir. Foseptik kuyular genellikle beto,  plastik ya da demir malzemelerden yapılır. Ancak bu bölgelerde ilerleyen dönemlerde biriken atık sunar konusunda yabancı cisimler nedeniyle tıkanmalar gerçekleşebilir. Bu durumlar sebebiyle kötü koku işleyiş açısından olumsuzluklar gerçekleşebilir. Ancak Kent Yapı vidanjör firmamız tarafından bu sorunlar foseptik kuyu temizleme hizmeti sayesinde ortadan kalkabilir.

Foseptik Kuyusu Boşaltma

Poseptik kuyusunun boşaltılma işlemi genellikle kuyu boyutu ile doğru orantılı olur. Foseptik kuyu temizleme firmamız tarafında vidanjör yardımıyla gerçekleştirilir. Bu işlemlerde ilk olarak kuyu içerisine vakum aleti yerleştirilir. Bu vakum aleti sayesinde içeride bulunan bütün kir çekilir. Güvenilir ve işinin ehli bir firma tarafından gerçekleştirilmesi gereken önemli bir işlemdir.

Foseptik Kuyusu Temizlemenin Önemi

Foseptik kuyu temizleme işleri tüm gider borularının kanalizasyona bağlı olmaması sebebiyle ileriki dönemlerde sorun yaratabilmesi açısından foseptik kuyusu temizliğinin belli aralıklarla yapılması büyük önem taşır. Foseptik kuyular insan sağlığı açısından önemli bir yere sahiptir. Çünkü kanalizasyon hatlarının bulunmadığı alanlarda kullanılan foseptik kuyuları sayesinde tüm pis atıklar belli bir depo alanında birikerek tüm olumsuzluklar önlenir. Ancak bu bölgelerin belli aralıklarla temizlenmesi gerekir.

Foseptik Kuyu Temizleme Aletleri

Foseptik koyu temizliği firmamız tarafından vidanjör yardımıyla gerçekleştirilir. Foseptik kuyusunda bulunan bütün pislikler temizlenir. Vidanjörlerde yer alan pompalar sayesinde alanlardaki pislikler çekilerek tamamen toplanır. Sonrasında ise güçlü bir yıkama yapılarak temizlik tamamlanır. Foseptik kuyu temizleme belli aralıklarla gerçekleşmelidir.

Foseptik kuyu temizleme işleminin temizleme periyodu ise kuyunun boyutları ile ilgilidir. Herhangi bir sorun yaşamamak adına ve taşma riskine karşı bu temizliklerin titizlikle gerçekleştirilmesi gerekir. Çünkü foseptik kuyusunun taşması gibi olumsuzluklarda hem maddi hem de manevi zararlar görmek mümkündür.

Kuyusunun temizlenme işleminde genellikle uzman bir firma ile anlaşmak gerekir. Bu konuda son sistem makineler ve deneyimli ekibiyle hizmet veren Kent Yapı vidanjör firmamız siz müşterilerine kaliteli hizmet sunar. Firmamızın hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak ve uygun fiyatlardan yararlanmak için iletişim numaralarımızı kullanabilirsiniz.

whatspapp_icon hemenara_icon mail_icon