Top

Kent Yapı Vidanjor

Mutfak Lavabo Tıkanıklığı

Mutfak Lavabo Tıkanıklığı

Yemek artıkları veya yağ kalıntılar sebebiyle sık sık tıkanmış olan mutfak lavabo tıkanıklığı temizlenmedikleri zaman yaşamı olumsuz bir şekilde etkiler. Tıkalı olan mutfak lavaboları pek çok farklı şekilde açılabilir. Mutfak lavabo tıkanıklığı açma işlemleri lavabonun tıkanıklık olduğu durumlarda veya yarı tıkanıklığının önceden fark edildiği zamanlarda gerçekleşmesi gerekir. Bu sayede tıkanıklık açmaya dair her türlü tesisat sorunlarını çözümlemek Kent yapı vidanjör  ile mümkündür. Mutfak lavabosunun tıkanık olduğunu ve suyun giderden az bir şekilde aktığını suyun gitmediğini fark ettiğiniz zaman yapılması gereken işlemler öncelikle evyede su birikintisi var ise onları kova yardımıyla boşaltmak olacaktır. 

Mutfak lavabo tıkanıklığı sorununu kişi kendi imkânları ile açması pek çok farklı yöntem ile gerçekleşebilir. Fakat bu işlem bazen deneyimsiz bir şekilde yapıldığı zaman istenmeyen sonuçlar ile karşılaşılabilir. Kendi imkânlarınız ile açmayı deneyip de açamadığınız ve aşırı bir şekilde tıkanma söz konusu olduğu zaman firmamız ile iletişime geçmek iyi bir yöntem olacaktır.

Mutfak Giderinin Tıkanmaması İçin Ne Yapılması Gerekir?

Mutfak lavabo tıkanıklığı  açmak için en etkili yöntem gider açma makinesi ile açma yöntemidir. Fakat bu tıkanan lavabo çözümler için en son çare olarak tesisatçılar tarafından yapılması gereken yöntemler. Lavabo tıkanıklıklarının oluşmaması için sebze ve meyvelerin evye içinde soyulması önerilmez. Çay demleme makinesi ya da çaydanlık süzgeçlerinde kalan posaları çöpe temizlemeden lavabo içine dökmemek gerekir.

Yağlanmış Lavabo Borusu Nasıl Açılır?

Yağlanmış lavabo problemleri çoğunlukla mutfak lavabolarında görülür. Bunun en büyük sebebi tabak diplerindeki kalan yağların lavaboya dökülmesinden dolayı kaynaklıdır. Yağlanan lavabo borusunun çapı daha dar olduğu için tıkanıklık sık sık meydana gelir. Firmamız Kent yapı vidanjör pimaş borusundaki yağı tespit etmek için kameralı görüntüleme cihazı kullanarak tıkalı olan boruyu temizler.

Firmamızın ekipleri kamera lavabo açma işlemi yaparken pimaş borusunun yağlandığını fark ettiği zaman müşteriye bu konuda detaylı bilgi verir. Pimaş borusunu yıkamanın gerekliliği hakkında müşterimiz bilgilendirildikten sonra müşterimizin kabul etmesi halinde pimaş yıkama işlemine geçilir. Pimaş yıkama işlemi yıkama makinası ile mümkündür. Firmamız bünyesinde bulunan bu cihaz sayesinde tıkalı olan lavabolarınızı pratik bir şekilde açıyoruz

whatspapp_icon hemenara_icon mail_icon